Proces

Klasyfikacja

Każdy dywan który trafi do naszego zakładu poddany jest gruntownej kontroli wstępnej w celu określenia stanu dywanu. W oparciu o wyniki tej kontroli zadecydujemy jakie konkretne zabiegi możemy przeprowadzić na danym dywanie. Dobierzemy technikę prania(pranie ręczne miękkimi szczotkami dywanów antycznych lub pranie maszynowe), sprawdzimy stabilność kolorów, usuniemy plamy, wybierzemy detergent o właściwym odczynie ph.

Trzepanie

Usunięcie kurzu i piasku jest drugim etapem naszego procesu. 70 % zabrudzeń w dywanie jest nierozpuszczalnych w wodzie (piasek), dzięki naszym urządzeniom jesteśmy w stanie usunąć blisko 100 % kurzu z dywanu. W rezultacie runo dywanu podnosi się (otwiera) i już po tym etapie dywan wygląda dużo świerzej.

Odplamianie

Kolejnym etapem jest zajęcie się obszarami o szczególnym zabrudzeniu, najczęściej mamy do czynienia z plamami dość powszechnymi jak: kawa, herbata, plamy z moczu zwierząt. Nie możemy zagwarantować że takie plamy usuniemy w 100%, możemy natomiast zapewnić że dołożymy wszelkich starań aby zminimalizować powierzchnię plamy.

Proces Prania

Po przeprowadzonej wcześniej klasyfikacji dywan zostaje poddany procesowi prania.W tym celu zanurzany jest w  specjalnie dla niego przygotowanym roztworze świeżej wody i środków piorących o właściwym poziomie ph. W zależności od rodzaju dywanu, jego wieku i stanu zużycia rozpoczynamy etap ręcznego, bądź maszynowego czyszczenia szczotkami.

Płukanie

Tutaj działamy czystą bieżącą wodą. Ten proces pozwala na bardzo dokładne usunięcie resztek chemii użytej do prania dywanów orientalnych.

Odwirowywanie

Jako jedni z nielicznych dysponujemy profesjonalną wirówką do dywanów, w której umieszczamy wypłukany dywan i poddajemy go odwirowywaniu podobnemu do takiego jaki na co dzień widzimy w naszych pralkach.

Suszenie

Po odwirowaniu dywan zostaje zawieszony w suszarni, gdzie przy udziale podgrzewaczy powietrza i odpowiedniej wentylacji stworzyliśmy idealne warunki do bezpiecznego i szybkiego suszenia dywanów.